clock1

Пн-Пт 8:00 - 17:00

clock1

Пн-Пт 8:00 - 17:00

Сб - Нд: Вихідні

Лікування амбліопії в Черкасах

Амбліопія – це захворювання у разі якого погіршується зір внаслідок недієздатності одного або обох очей. Інша назва амбліопії – «ледаче око». Особливість захворювання в тому, що знижується центральна гострота зору без органічних уражень сітківки, зорових шляхів і зорових центрів головного мозку. Найчастіше у пацієнта одне око стає ведучим, а інше – «ледачим» і мозок сприймає тільки образи, що надходять через провідне око.

Причини амбліопії

Амбліопія розвивається в дитинстві, але може бути вперше виявлена в дорослому віці.

  1. Косоокість – одна з найпоширеніших причин амбліопії. Оскільки при косоокості два ока бачать різні картинки, мозок не може їх поєднати. Поступово робота ока, яке відхиляється від природного положення, пригнічується і розвивається так звана дисбінокулярна амбліопія.
  2. Порушення рефракції – гіперметропія, астигматизм, високий ступінь міопії, анізометрія. Промені фокусуються на сітківку не чітко, тому зір на очах з такими порушеннями не розвивається
  3. Катаракта або інші патології, що перешкоджають променям потрапляти на сітківку.
  4. Психогенні причини – перенесені сильні стреси й нервові потрясіння. Виділяють так звану психогенну сліпоту, в разі якої, насамперед, проводиться лікування з відновлення нервової системи.
  5. Генетична схильність. Спадковий чинник грає значну роль, хоча непоодинокими є випадки, коли захворювання розвивається у пацієнтів, чиї родичі й предки не стикалися з такими проблемами.

Діагностика амбліопії в Черкасах

лечение амблиопииВажливо вчасно діагностувати розвиток захворювання. Чим раніше виявлена амбліопія, тим ефективніше її лікування. Самому встановити діагноз дуже складно, а займатися самолікуванням – небезпечно.

Тому, якщо ви помічаєте у себе погіршення зору на одному чи обох очах, головні болі після зорових навантажень – зверніться за консультацією до окуліста. Фахівці клініки “Окомедікас” забезпечені новітньою діагностичною апаратурою та високоефективними методиками діагностики й відновлення зору. Навіть якщо ви вважаєте, що із зором у вас все гаразд, заведіть звичку – раз на рік проходити діагностику зору. Таким чином ви зможете вчасно запобігти розвитку патологічних змін і надовго зберегти гостроту зору.

Лікування амбліопії

Перед початком лікування пацієнтові обов’язково проводять комплексну діагностику зору для того, щоб визначити
последствия амблиопииступінь захворювання і причини його виникнення. Залежно від результатів обстеження призначається лікування.

Один з поширених методів лікування амбліопії – оклюзія. Метод полягає в тому, що пацієнтові закривається око, яке добре бачить, щоб стимулювати ледаче око.

Також застосовується апаратне лікування амбліопії у поєднанні з прийомом курсу вітамінних препаратів для очей. Апаратне лікування спрямоване на активізацію зорових функцій ледачого ока.

Одним із новітніх методів лікування амбліопії є метод “Нейровіжн”. Його мета –стимулювання мозкових клітин, які опрацьовують зорову інформацію і, таким чином, досягнення поліпшення зору навіть у пізньому віці.

“Нейровіжн” тренує мозок бачити краще.. За допомогою комп’ютерної програми пацієнт вдома впродовж 30 хвилин робить спеціальні вправи. Йому показується серія точних візуальних завдань зі змінами розміру, кута зору і контрасту, які повторюються. Так поступово мозок тренується ефективніше обробляти зорову інформацію. Програма “Нейровіжн” аналізує результати виконаних вправ і підбирає рівень складності індивідуально для кожного пацієнта.

Лікування амбліопії в Черкасах

Для того, щоб визначитися чи підходить Вам лікування амбліопії методом “Нейровіжн”, чи вам показане інше лікування, проконсультуйтеся з лікарем-окулістом.

У клініці “Окомедікас” ви зможете пройти якісну діагностику і отримати професійну допомогу для лікування амбліопії та відновлення зору!